Home Recommended Kids Competitions Venues Top 5 Markets News Blogs Gallery Specials Map Newsletter


Atterbury Theatre
Die Atterbury Teater streef daarna om 'n voortreflike klassieke konsertsaal saal te wees, maar is terselfteryd optimaal toegerus wat betref ruimtelike akkoestiese vereistes.

Dit verseker die uitstekende funksionering van klankstelsels wat vereis word vir hedendaagse vertonings en konferensies. Die teater is uitstekend geleŽ op die hoek van Lynnwoodweg en Daventrystraat in die ooste van Pretoria as deel van die 73 000m≤ toonaangewende 73 000m≤ Lynnwood Bridge gemengde-gebruik ontwikkeling.

Die Atterbury Teater word deur Atterbury ontwikkel as deel van die opwindende kleinhandelgedeelte wat onder andere, kontemporÍre restaurante, 'n Woolworths Food, spesialiswinkels en 'n City Lodge hotel insluit. Met die groei van kunstefeeste in Suid-Afrika oor die afgelope aantal jare, het die behoefte vir kleiner teaters ontstaan. Sodoende kan daar voortgebou word op die nuwe produksies en belowende jong kunstenaars. Hierdie wÍreldgehalte 420-sitplek 'West-End' tipe teater beloof om 'n gesogte bymekaarkomplek vir kulturale byeenkomste in die ooste van Pretoria te word.

Events



Night of a Dying Sun
Thu 25 September 14 - Fri 26 September 14

Jakkie Louw Sing Sinatra
Sun 28 September 14

Nianell 'Just Be'
Mon 29 September 14

Dark Side of the Moon - A tribute to Pink Floyd
Tue 30 September 14

Koos en Schalk - Onmisbaar
Thu 09 October 14

Atterbury Nasionale Klavier Kompetisie
Fri 17 October 14

Drie van die Bestes
Sun 19 October 14

Alice in Wonderland
Fri 24 October 14 - Sat 25 October 14

NataniŽl - Lentekombuis
Mon 27 October 14

Radio Kalahari Orkes
Tue 28 October 14

Wild Frontier: A Tribute to Gary Moore
Wed 29 October 14

Amanda Strydom - 'n vuur gevang in glas
Sun 02 November 14

David's Confession - About Time, Chapter II
Tue 04 November 14

Rocco de Villiers - Country Boy... Almost
Thu 13 November 14

NataniŽl - Somerkombuis
Mon 24 November 14

Atterbury Theatre

p: 012 471 1700
e: info@atterburytheatre.co.za
w: www.atterburytheatre.co.za


Address
Cnr Lynnwood and Daventry Rds
Lynnwood


Share the love
Premium Venue
POP Art Centre
POP Art Centre
We are on a mission to create something great for performing arts in Jo'burg.